Bezpečná správa snímků a video materiálu v rámci platformy AeryonLive

Bezpečná správa snímků a video materiálu v rámci platformy AeryonLive

Novinky

Nový vývojový stupeň platformy AeryonLive přichází s vylepšením stávajících služeb „Video and Telemetry“ a „Fleet Management“, které nyní ještě více rozšiřují možnosti flexibilní datové analýzy a okamžitého rozhodování

Od okamžiku svého uvedení v roce  2016 se platforma AeryonLive stala určujícím standardem nejen v oblasti distribuce videa a telemetrie v reálném čase, ale také zásadním řešením pro zabezpečený fleet management a správu vybavení bezpilotních letových prostředků. Další vývojový stupeň služeb AeryonLive je nyní doplněn o nová integrovaná workflow pro správu pořízeného obsahu – Media Management. Tyto nové možnosti tak významně doplňují a rozšiřují užitečnost již existujících vlastností tohoto mnohostranného řešení.

Přístup společnosti Aeryon ke správě obsahu je zcela jedinečný. Ne všechny dronem pořízené snímky se totiž vyznačují stejnou mírou naléhavosti, a proto se nový Media Management zaměřuje především na prioritizaci – stanovení důležitosti, respektive urgentnosti – sebraných obrazových dat. Jako příklad lze uvést situaci, kdy jednotky rychlého nasazení SWAT vyžadují okamžitou distribuci nějaké informace – jedné fotografie, která má dopomoci při identifikaci podezřelého či poznávací značky. Na druhém konci spektra uplatnění této služby jsou například pátrací a záchranné akce – operace s delším časovým horizontem, které ovšem pracují s vyšším objemem dat. Media Management platformy AeryonLive nabízí pro podobné situace tři různé pracovní postupy, jejichž účelem je poskytování a správa snímků získaných během různých operací bezpilotních prostředků.

Během letu okamžitá distribuce obrazového &video obsahu: Vyžaduje-li situace detailní pohled zblízka již během přítomnosti bezpilotního prostředku ve vzduchu, služba AeryonLive umožňuje vzdálenému pozorovateli – byť by byl třeba na druhém konci světa – vyžádat si snímek v rozlišení až 20 MP. Zatímco se dron nachází stále v letovém režimu, obrazový obsah je prostřednictvím zabezpečeného mobilního spojení bezprostředně dodáván dalším autorizovaným uživatelům, a to bez nároku na jakéhokoliv úsilí ze strany obsluhy UAS.

Datový upload (po letu) na místě: Funkce, která umožňuje nejen sdílení velkých datových souborů, aniž by bylo třeba opustit místo operace, ale také následné vzdálené zpracování těchto dat bez nutnosti přerušení letové operace. K zabezpečené distribuci snímků ve vysokém rozlišení (za méně než 15 minut) do AeryonLive je využito mobilního uplinku z GoBoxu.

Datový upload po skončení operace: Pro upload obrazového materiálu do AeryonLive odkudkoliv lze využít aplikaci AeryonLive Connect, která pracuje na operačních systémech Windows, macOS/OSX a Linux. Přístup k veškerému mediálnímu obsahu je povolen pouze autorizovaným uživatelům. Zabezpečená architektura platformy AeryonLive ovšem umožňuje také export dat „třetím stranám“ za účelem jejich archivace a zpracování. Jedná se především o zabezpečená uložiště, jako je například Microsoft Azure – platforma, která je všeobecně přijímána jako on-line prostor pro ukládání digitálního obrazového materiálu důkazní povahy. V budoucnu budou uložená data přiřazena k záznamům o letu, pilotech a vybavení – a poskytnou tak komplexní přehled o průběhu a výsledcích operací s nasazením bezpilotních prostředků.

„Platforma Microsoft Cloud je určena také k podpoře útvarů veřejné bezpečnosti a orgánů činných v trestním řízení, které vyžadují rychlost, měřítko, bezpečnostní prvky a dodržování regulačních norem,“ říká Jamie Wylly, generální manažer divize společnosti Microsoft pro celosvětovou veřejnou a národní bezpečnost (Worldwide Public Safety and National Security). „Interakcí s důvěryhodným a sofistikovaným cloudovým prostředím společnosti Microsoft může AeryonLive zlepšit své zákaznické služby, zefektivnit chod příslušných složek a tím i lépe chránit občany.“

Chcete se o schopnostech a možnostech využití SkyRangera dovědět více?

Dalibor Hronec

dalibor.hronec@audiopro.cz+420 604 271 602

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com