AvalanchePRO je vůbec první dron na světě, který se přímo specializuje na záchranu lidí v horách.

AvalanchePRO je vůbec první dron na světě, který se přímo specializuje na záchranu lidí v horách.

Novinky

AvalanchePRO je bezpilotní systém, který mohou záchranáři horské služby používat při hledání pohřešovaných osob pod lavinovým sněhem.

duben 2023

Největšího světového veletrhu horských technologií INTERALPIN se v rakouském Tyrolsku pravidelně účastní přední výrobci a dodavatelé, kteří zde představují ty nejlepší technologické inovace v oblasti „alpského průmyslu“. Společnost Artus Security System, rakouský dodavatel bezpilotních letounů ATLAS, zde letos bude prezentovat modely AtlasPRO a AvalanchePRO, dva špičkové drony společnosti Atlas, která navrhuje a vyrábí své produkty v rámci EU.

Bezpilotní letoun AtlasPRO je trikoptéra vytvořená pro práci v náročných povětrnostních podmínkách. Podporuje nasazení dronů v roji –  proprietární síťovou technologii MESH, dle potřeby lze pomocí jednoduchého systému měnit různé druhy kamer.  AtlasPRO se vyznačuje celou řadou funkcí důležitých pro pátrací a záchranné operace.

AvalanchePRO je bezpilotní systém vyvinutý pro první pomoc v lavinových lokalitách. Zajímavostí je, že dron AtlasPRO je možné jen za pomocí několika málo ‚kliknutí‘ vybavit lavinovými čidly a proměnit jej ve verzi AvalanchePRO. Oba dva tyto produkty velmi obohatí letošní tyrolskou výstavu.

, Artus Security System

Systém AvalanchePRO již používá organizace NPAID (Norwegian People’s Aid) v Norsku – tedy v zemi, kde je zimní turistika nesmírně důležitá a oblíbená.

Výkonný ředitel společnosti ATLAS Ivan Tolchinksy k tomu dodává: „Jejich dobrá zkušenost s naším systémem může být velmi průlomová. Díky AvalanchePRO totiž budeme schopni mnohem rychleji najít ty, kteří po pádu laviny pod sněhem stále bojují o život.

Chcete se dovědět více o technologii a možnostech využití dronů Atlas?

Milan Rakowski

milan.rakowski@audiopro.cz+420 736 171 561

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com