Asistenční poslech nové generace – ListenWIFI

Asistenční poslech nové generace – ListenWIFI

Novinky

Společnost Listen Technologies představila na veletrhu InfoComm 2023 novou generaci svého řešení pro přenos audia přes Wi-Fi (audio-over-Wi-Fi). Nový systém ListenWIFI nahrazuje stávající firemní řešení Listen EVERYWHERE. Nová technologie pro asistovaný poslech splňuje všechny legislativní nároky a nabídne uživatelům přístup ke zvuku na základě jejich polohy.

 

srpen 2023

Mezi oblasti využití technologie ListenWIFI patří asistenční poslech, tlumočnické služby, přenos audia z video nebo TV obrazovek, komentované prohlídky, zvukový popis a další účely.

ListenWIFI je srozumitelné a jednoduché pojmenování nového sofistikovaného poslechového systému, který přenáší zvuk do chytrých zařízení a nových přijímačů ListenWIFI. Název ListenWIFI přesně odpovídá tomu, co tato technologie přináší, a navazuje na pojmenování ostatních řešení společnosti Listen Technologies. Termín ‚WIFI‘ je všeobecně známým označením a synonymem snadné bezdrátové dostupnosti. Chtěli jsme ListenWIFI odlišit jako nové řešení, které je víc než jen upgradem stávajícího produktu. Sada produktů ListenWIFI představuje další krok ve vývoji technologie streamování zvuku. Zároveň je nejpokročilejším, obecně přístupným a kompatibilním řešením pro asistovaný poslech přes Wi-Fi.

Kim Franklin, Vice president of global marketing, Listen Technologies

Systém ListenWIFI je vybaven novým hardwarem (jehož součástí jsou specializované přijímače LWR-1050, nové beacony LA-490 a nové 2-, 4-, 8- a 16kanálové servery) a také vylepšeným softwarem, který zjednodušuje konfiguraci a správu systému. Systém umožňuje automatické připojení ke zvuku na základě polohy.

ListenWIFI (stejně jako dřívější zařízení Listen Technologies pro přenos audia přes Wi-Fi) umožňuje provozovatelům nejrůznějších míst či objektů streamovat zvuk přes bezdrátovou síť do chytrých telefonů hostů. Ti mají přístup ke zvuku prostřednictvím bezplatné aplikace a poslouchat mohou prostřednictvím náhlavních i in-ear sluchátek.

Pro hosty, kteří používají naslouchátka s telecívkou nebo kochleární implantáty, je k dispozici volitelná osobní indukční smyčka. Pokud si hosté nasadí smyčku na krk a připojí ji ke svému chytrému zařízení, zvuk je přenášen přímo do jejich naslouchátek nebo implantátu.

Využití v praxi

Přijímače ListenWIFI LWR-1050

Přijímače ListenWIFI LWR-1050

Nové přijímače ListenWIFI LWR-1050 jsou k dispozici pro místa, která mají naplňovat legislativní požadavky na asistovaný poslech a zjednodušují hostům přístup ke zvuku. Při použití se singage zařízeními a smyčkami na krk tyto nové přijímače splňují nutné mezinárodní normy i nároky zákona Americans with Disabilities Act (ADA), který zakazuje diskriminaci na základě zdravotního postižení. ListenWIFI se díky tomu řadí mezi globální asistenční poslechové systémy.

Studenti, hosté a návštěvníci škol, institucí, podniků či modliteben mají díky přijímačům LWR-1050 možnost volby. Ke streamovanému zvuku mohou přistupovat prostřednictvím bezplatné aplikace ListenWIFI ve svých chytrých telefonech nebo zcela jednoduše skrze LWR-1050. Přijímače totiž nevyžadují, aby se uživatelé připojovali k místní Wi-Fi nebo stahovali aplikaci.

 

LWR-1050 lze předem nakonfigurovat a uživatelé ho pak pouze zapnou. Přijímač se automaticky připojí k místnímu zdroji audia a okamžitě spustí přenos.

Kim Franklin, Vice president of global marketing, Listen Technologies

Nové beacony ListenWIFI LA-490

Nové beacony ListenWIFI LA-490

Nové vysílače ListenWIFI LA-490 Beacons zajišťují plně automatizovaný přenos zvuku, ke kterému dochází na základě stávající polohy uživatele. Tzv. beacony (doslova majáky) jsou malé nenápadné jednotky, které lze namontovat na zeď, a které přenášejí signál přes Bluetooth do přijímačů LWR-1050 nebo chytrých telefonů s nainstalovanou aplikací ListenWIFI.

Provozovatelé různých prostor mohou beacony nakonfigurovat tak, aby spouštěly přenos signálu do přijímače LW-1050 či chytrého telefonu návštěvníků tehdy, když se osoba nachází v určitém dosahu jednotky. Pokud například student vstoupí do učebny, kde je nainstalován beacon ListenWIFI, jeho smartphone (nebo přijímač LWR-1050) začne automaticky přijímat zvukový signál. Jakmile student třídu opustí, přenos zvuku do jeho zařízení se zastaví. Software ListenWIFI umožňuje provozovatelům nadefinovat oblast pokrytí a určit kanály, ke kterým má uživatel přístup.

Servery ListenWIFI

Nové servery ListenWIFI budou k dispozici ve 2-, 4-, 8- a 16kanálových konfiguracích. „Servery lze v místě konání akce snadno nasadit v rámci existující Wi-Fi sítě, a nebo vytvořit samostatnou, nezávislou síť,“ dodává Tracy Bathurst, senior viceprezident a technologický ředitel společnosti Listen Technologies. „Provozovatelé pouze připojí servery ke své síti a zdrojům zvuku a upozorní uživatele vlastních osobních zařízení na bezplatnou aplikaci ListenWIFI.“

Správu a nastavení systému ListenWIFI lze snadno odbavit pomocí nového softwaru ListenWIFI Manager pro Windows. Tento software umožňuje v místě konání akcí spravovat a programovat celou platformu ListenWIFI, tj. přijímače LWR-1050, beacony LA-490, mobilní aplikace a servery. Provozovatelům navíc pomáhá snadno sledovat inventář, skrývat zvukové kanály nebo je chránit heslem, a také generovat QR kódy, které mohou uživatelé smartphonů skenovat, aby získali přístup ke zvuku.

S pomocí nové aplikace ListenWIFI si mohou provozovatelé přizpůsobit svůj branding, barvy a sdělení. Aplikace také slouží k vygenerování QR kódů, které mohou uživatelé naskenovat a vybrat si tak preferovaný jazyk prohlídky, komentáře apod. Je-li k dispozici tlumočený jazyk, aplikace automaticky na základě preferencí uživatele vybere správný kanál.

Chcete se o možnostech využití průvodcovských a obdobných audio technologií dovědět více?

Lukáš Král

lukas.kral@audiopro.cz+420 777 238 283

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com