Akvizice společností Biamp Systems, Community Loudspeakers a Apart Audio

Akvizice společností Biamp Systems, Community Loudspeakers a Apart Audio

Novinky

Společnost Biamp, přední dodavatel profesionálních zvukových a obrazových technologií se sídlem v Oregonu, oznámila akvizici dvou nových firem – Audioprof Group International – mateřské společnosti značky Commnity Loudspeakers se sídlem v Pensylvánie, a firmy Apart Audio, sídlící v Antverpách, jejímž dosavadním vlastníkem byla investiční společnost 3d Investors. 

Společnost Biamp je předním dodavatelem profesionálních audio systémů pro státní, komerční i vzdělávací prostory. Pod vedením Rashida Skafa zaujal Biamp razantní strategii růstu, která v sobě spojuje nejen nabídku vlastních produktů a rozšíření distribuce, ale rovněž vstup na nové trhy prostřednictvím akvizic. Přidání společnosti Audioprof Group International přichází pouhých sedm měsíců poté, co společnost získala značku Cambridge Sound Management, díky které se z Biampu stal také přední dodavatel v oblasti tzv. sound maskingu (systémů pro maskování zvuku).

Biamp v současné době nabízí širokou škálu audiovizuálních řešení, která usnadňují komunikaci a spolupráci v konferenčních místnostech, přednáškových sálech, auditoriích, (nyní i) v pohostinství a kamenných obchodech. Jeho řešení dokáží zajistit i paging a notifikace v otevřených prostorech, jako jsou kanceláře, vestibuly, stadiony, obchodní centra či kasina.

Community Loudspeakers byla založena v roce 1968 Brucem Howzem, uznávaným průkopníkem v oblasti konstrukce prvotřídních reproduktorů. Dnes jsou Community Loudspeakers zavedeným a respektovaným výrobcem široké řady špičkových reproduktorů zaměřených na náročné vnitřní i venkovní instalace, včetně komerčních či volnočasových projektů, stadionů a dalších velkých prostor. Zatím poslední novinkou značky Community Loudspeakers je ozvučovací systém L SERIES LVH-900, který byl uveden na veletrhu InfoComm 2019, a který svou technologií tvarování zvukového paprsku navazuje na tradičně inovativní přístup této značky.

Apart Audio patří mezi významné hráče na poli komplexních zvukových řešení, která jsou určena pro komerční a volnočasové účely v malých a středně velkých prostorech, jako jsou obchody, restaurace, vzdělávací prostory nebo kanceláře. Díky ucelené nabídce široké řady reproduktorů, zesilovačů, mixů, kontrolerů i pagingových stanic může být Apart Audio pro tyto projekty jediným dodavatelem. Na evropské půdě je společnost Apart Audio již dobře zavedenou značkou. V roce 2018 navíc vstoupila také na trh v Severní Americe, kde může využít podpory rozsáhlé distribuční sítě společnosti Biamp.

Z uzavření této dohody jsem nesmírně nadšený. Vytvoření takto obsáhlé nabídky reproduktorů pro mne bylo prioritou. Společnost Biamp jsme tím záměrně posunuli do pozice profesionálního poskytovatele uceleného audiovizuálního řešení. Převzetím společností Apart Audio a Community Loudspeakers se nám tohoto cíle podařilo dosáhnout nejen rychle, ale především s mimořádně silnými a respektovanými značkami. Produkty, které jsme takto přidali do našeho portfolia, posilují naši pozici na několika klíčových a rostoucích trzích. Řeč je zejména o kamenných obchodech, o pohostinství a restauracích, sportovištích, stadionech a dalších venkovních prostorech. Tímto krokem se ze společnosti Biamp stal skutečný lídr na trhu audiovizuálních technologií.

Rashid Skaf , prezident, výkonný ředitel a spolupředseda společnosti Biamp

Začlenění firem Community Loudspeakers a Apart Audio do rodiny společnosti Biamp mi dělá velikou radost. Skvělá komplementarita produktů i vhodný geografický kontext posilují mé přesvědčení, že jsme nyní součástí jednoho z nejsilnějších a nejuznávanějších dodavatelů audiovizuálních řešení. Věřím, že dokážeme našim distribučním partnerům i koncovým zákazníkům nabídnout ta nejlepší řešení ve své třídě. Rád bych poděkoval společnosti 3d Investors za její podporu a vedení během posledních deseti let, které pomohly naší společnosti stát se celosvětově uznávaným specialistou v oblasti zvukových instalací.

Kris Vermuyten, výkonný ředitel společnosti Apart Audio

Commnity Loudspeakers a Apart Audio se s firmou Biamp propojí nejprve na úrovni portfolia produktů, přičemž obchodní funkce se postupně prolnou do jedné společnosti – Biamp.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com