CommandFusion | Audiopro s.r.o.

CommandFusion

Historie

CommandFusion (CF) začínal v roce 2005 jako GuiLink, specializující se na  design dotykových panelů. Směr vývoje se změnil v roce 2007 po uvedení iPhone, v roce 2011 pak došlo k oficiální změně názvu na CommandFusion. CF uvedl v roce 2008 na AppStoru aplikaci iViewer, která si od té doby získala vynikající renomé díky možnosti komunikace s libovolným ethernetovým zařízením a schopnosti dynamicky interpretovat komunikační odezvu zařízení do podoby stavu ovládacích tlačítek, změnu hodnot ukazatelů nebo kombinace regulárních výrazů a JavaScriptu. Aplikace iViewer je často používána spolu s předními systémy řízení a ovládání světel, jako Crestron, AMX, Lutron, Vantage, Clipsal a další. Její pravý potenciál se ale ukazuje v kombinaci s multimediálními servery, řídícími systémy a dalšími ethernetovými zařízeními, neboť zjednodušuje programování a snižuje zátěž řídícího systému . Začátkem roku 2012 byla navíc dostupná aplikace iViewer v betaverzi i pro zařízení Android, od května 2013 pak byla již komerčně dostupná. Vlastní hardwarové řídící jednotky začali CF vyvíjet v roce 2008 se zaměřením na zjednodušené programování, při zachování kapacity a spolehlivosti srovnatelné s předními řídícími systémy. Na trhu se objevily na konci dubna 2012, přičemž tou dobou za sebou měly hardwarové komponenty celkem tři náročné zkušební etapy, včetně veřejného betatestování. 

Design produktů

Při návrhu hardware i software je kladen důraz na dosažení flexibility, spolehlivosti, kompatibility a dalšího potenciálu do budoucna. U softwaru to odráží design všestranného GUI, používání regulárních výrazů a engine JavaScriptu, který může obsloužit obousměrnou komunikaci s libovolným síťovým zařízením a přetvořit data do smysluplných událostí v rámci UI. Z hlediska hardware byl u CF zvolen řekněme „drátový“ přístup, i když je kdykoliv možné přejít na bezdrátové propojení. Tzv. drátová neboli metalicky propojená zařízení jsou všeobecně mnohem spolehlivější a s vyšším zabezpečením. Nezanedbáváme ani testování – i celý rok před uvedením výrobku na trh jsou výrobky pečlivě testovány s přihlédnutím k běžným chybám, které se při instalacích vyskytují – prohození vodičů, kolísání nebo výpadky napětí atd. Komponenty jsou pečlivě vybírány, většina jich pocházejí z USA nebo Japonska. Produkty jsou v současnosti vyráběny velkou americkou společností s finální kompletací v Malajsii. Jsou dodávány z CF malajsijské pobočky, přesto se snaží podnikat opatření k dalšímu zkrácení dodacích lhůt, například budováním poboček ve strategických lokacích. 

Filosofie firmy

Cílem týmu CommandFusion (CF), na kterém  velice zaníceně pracuje, je tvorba automatizačního software i hardware, který bude tak jednoduchý, spolehlivý a dostupný, jak je to jen možné.  Firma upřednostňuje tzv. komunitní práci, která je často silnější a produktivnější, než pouze práce v uzavřeném  vlastní týmu, a tak jsou komunikační protokoly pro CF výrobky plně a detailně dokumentované. Příspěvky komunitní práce jsou důležitou součástí vývoje produktů, včetně online skupin a chatů, kde asistenti zákaznické podpory i inženýři komunikují přímo se zákazníky. Tento přístup podtrhuje kvalitu  zákaznické podpory a zároveň přináší přístup k bezpočtu informací pro všechny zákazníky na celém světě.

celý text

Audiopro s.r.o.

Lužná 591/4
160 00 Praha 6
Česká republika

© 2013 Audiopro s.r.o. Všechna práva vyhrazena.