Wyrestorm

WyreStorm uvádí sérii NetworkHD 600 – IP systém distribuce 4K HDR přes 10GbE (SDVoE).

Když působíte v oboru, kde je inovace založena na sdílení technologických platforem, a dojde na nejnovější způsob přenosu videa AVoIP, bývá pro integrátory obtížné vyznat se v tolika podobných konkurenčních produktech pro distribuci AV signálu. Obdobná situace je i na úplné špičce AVoIP přenosu, který probíhá formou bezztrátové komunikace 4K UHD 60Hz 4:4:4 nebo HDR přenosu přes síť 10GbE a to jak na profesionální úrovni, tak v domácím použití. V této oblasti pak rozhodují drobné rozdíly.

Síla tří AVoIP

Řada NetworkHD společnosti WyreStorm se od produktů ostatních výrobců, kteří využívají jednu nebo dvě technologie, liší tím, že se skládá ze tří AVoIP platforem, a díky tomu je zajištěno dokonalé pokrytí s použitím AVoIP pro jakékoliv komerční nebo rezidenční použití.

Kromě řady 100/200 HD přes 1GbE H.264 a řady 400 4K HDR přes 1GbE JPEG2000 s nízkou latencí byla poprvé představena nová série 600 s technologií SDVoE, která nabízí obrazovou kvalitu beze ztrát a okamžitý hladký přechod mezi osmibitovým zobrazením 4K UHD @60Hz 4:4:4 a dvanáctibitovým 4:2:2 HDR s nulovou latencí obrazu přes standardní 10Gb Ethernetové switche.

Série 600 má zakomponovanou technologii HDCP 2.2 a všechny výhody rozhraní HDMI 2.0 a nabízí tak nezávislé bleskové přepínání pro maticovou funkcionalitu, embedování/deembedování zvuku, a mixování. Úplný gigabitový Ethernetový pass-through rovněž umožňuje zřetězení (daisy-chain) do sítě zapojených zařízení, jako jsou SmartTV, Apple TV nebo Sonos, což přináší obrovské výhody v oblasti rezidenčních aplikací.

Úplný HDMI zvukový pass-through podporuje nejnovější zvukové formáty včetně šestikanálového 5.1 mixu. Normování signálu na přenosovou kvalitu umožňuje sérii 600 jít za hranici pouhého mixování a přizpůsobování rozlišení obrazovky a nabízí výkonný nástroj pro komerční účely, které vyžadují nejvyšší dosažitelnou kvalitu obrazu.

EMEA obchodní manager společnosti WyreStorm k vývoji série 600 uvedl: „Na trhu je několik zařízení typu 4K přes IP, která se tváří,  že podporují formát 4K HDR při 60Hz 4:4:4 přes 1Gb, což zní  skvěle, ale jen zdánlivě.  Zamysleme se nad tím, jak výrazně se signál musí komprimovat, aby se vešel do takového vlnového pásma. Výsledek bude vykazovat pruhování, kostičkování nebo změkčování obrazu tak, jak se ztrátová komprese bude pokoušet v podstatě zobecnit celé plochy na obrazovce, aby se obraz vtěsnal do určeného pásma. Pokud vám jde o kvalitu obrazu především, nemůžete použít řešení pro 1Gb kompresi 20:1. Jen 10GbE technologie vám zajistí matematicky bezztrátový obraz a zvuk, které jsou k nerozeznání od nekomprimovaného zdroje.“

Nová konstrukce

Důležitým jevem, na který se u všech AV zařízení často zapomíná, je teplo; nebo přesněji řečeno, jak ho nejlépe odvádět. I to je možné považovat za důležitý aspekt mezi konkurenčními výrobky. Někteří výrobci volí vnitřní chlazení pomocí větráku, jiní zase dávají přednost větším konstrukcím s přirozeným rozvodem tepla. Série Wyrestorm NetworkHD 600 je prvním zařízením, které má revoluční bezvětrákovou konstrukci, která spojuje tichý chod s optimálním odvodem tepla pro dokonalý výkon a spolehlivost z pohledu MTBF (Mean Time Between Failures).

  • Více o produktech WyreStorm v našem produktovém katalogu ZDE.

Audiopro s.r.o.

Lužná 591/4
160 00 Praha 6
Česká republika

© 2013 Audiopro s.r.o. Všechna práva vyhrazena.