Wyrestorm

Nové 4K a HDR „AV over IP“ řešení pro rezidenční a komerční aplikace


Enkodéry/dekodéry řady WyreStorm NetworkHD 400 Series s podporou 4K HDR a JPEG2000

4K enkodéry a dekodéry řady NetworkHD 400, jejíž uvedení je plánováno na druhé čtvrtletí 2017, se vyznačují technologií JPEG2000. Tento kompresní standard podporuje vizuálně bezeztrátový přenos 4K UHD videa společně s HDR nekomprimovaným vícekanálovým zvukem včetně formátů DTS:X a Dolby ATMOS. Jedná se o tzv. „AV over IP“ řešení, které je vhodné pro audiovizuální potřeby v rezidenčních i komerčních prostorách, jako jsou například vzdělávací instituce či různé formy pohostinství.    

Modely řady 400 Series pracují s ultra nízkou latencí s end-to-end zpožděním méně než jeden snímek a jsou tak ideálním řešením pro menší systémy, které (na rozdíl od velkých systémů s 50 a více jednotkami) pracují pouze s několika vstupy a výstupy, a které kladou hlavní důraz na nízkou míru latence a vysokou kvalitu přenosu.  

Při využití v domácích i profesionálních audiovizuálních projektech je řada 400 Series ideálním řešením pro rezidenční aplikace, při nichž nejsou obvyklá omezení centralizovaného HDBaseT systému (jako jsou například fixní vstupy a výstupy či 70m délka kabelů) na překážku. Modulární povaha platformy NetworkHD je také předpokladem vhodného využití pro instalace, u kterých se předpokládá budoucí rozšíření audiovizuálního systému, a to při zachování vysoké kvality zvuku a obrazu spojené s HDBaseT distribucí, avšak s mnohem rychlejším přepínáním.

Pro případ komerčních aplikací, kde je podstatná nízká latence a vysoká kvalita obrazu, nabízí řada 400 Series také převod audia z 5.1 do 2.0 formátu a podporu video stěn 16x16 (s horizontální i vertikální orientací obrazu a s funkcí „image flipping“)

Enkodéry/dekodéry řady WyreStorm NetworkHD 240 Series s podporou 4K UHD a H.264

U naprosté většiny komerčních aplikací nebývají latence pod jeden snímek, vícekanálový zvuk či vysoce kvalitní HDR obraz standardu JPEG2000 vyžadovány. Stává se také, že šířka pásma, potřebná pro tento typ distribuce signálu, není v rámci komerční sítě podporována.   

Enkodéry a dekodéry řady NetworkHD 240 využívají stejnou kompresní technologii H.264, se kterou pracují jednotky stávajících řad NetworkHD 100 a 200 Series. Díky ní přináší tato série ohromující možnosti distribuce 4K UHD kvality přes „AV over IP“ řešení do nejrůznějších komerčních prostor, jako jsou různé druhy pohostinství, vzdělávací instituce či korporativní zázemí.  

Technologie H.264 dokáže díky drobné „oběti“ na úkor latence pracovat s výraznou šířkou pásma, jejíž konfigurovatelnost činí z H.264 enkodérů řad 100, 200 a 240 ideální řešení pro rozsáhlejší komerční aplikace s velko-formátovými síťovými topologiemi.  Technologie škálování umožňuje v případě NetworkHD okamžité a plynulé přepínání z jakéhokoliv zdroje jakéhokoliv rozlišení při špičkové rychlosti přepínání, která je nižší než 500 ms. Tyto schopnosti nabízejí bezkonkurenční diváckou zkušenost ze sledování obrazu v 4K UHD kvalitě, ať už se odehrává ve sportovním baru, v učebnách či zasedacích místnostech.  

Díky tomu, že je řada 240 Series plně kompatibilní se stávajícími komponenty NetworkHD H.264, projektanti instalací mohou mezi sebou efektivně kombinovat produkty z řad 100, 200 nebo 240 Series v závislosti na tom, zda se jedná o zdroj ve formátu 4K či 1080p. Tato kompatibilita se týká rovněž přepínače NHD-SW-0501 5x1 a dekodéru NHD-220-RX.

Jakožto součást společného „eko-systému“ NetworkHD, sdílí řady 400 a 240 Series několik funkcí, které jim umožňují vyniknout v konkurenci profesionálních „AV over IP“ řešení. Obě dvě řady pracují s vysoce škálovatelnou modulární infrastrukturou, plug-and-play koncepcí, automatickým síťováním a konfigurací, díky kterým se může daný systém jednoduše a „organicky“ dále rozrůstat s ohledem na potřeby nových projektů.  

Součástí obou dvou řad jsou rovněž podpora ovládání přes protokol RS-232 a CEC One-Touch Play/Standby, stejně jako možnost integrace s hlavními řídícími systémy, jako jsou webový server WyreStorm Enado či volně dostupná ovládací aplikace pro iPad WyreStorm Touch s „živým“ náhledem videa. Zařízení řady 400 Series podporují rovněž obousměrné IR ovládání.  

Na obou systémech mohou uživatelé počítat s podporou video stěn 16x16 se škálováním obsahu pro perfektní přizpůsobení jakémukoliv zobrazovacímu zařízení a s funkcí „No Source“, kdy je v případě absence video signálu obrazovka za účelem brandingu či informování zákazníků překryta libovolnou grafikou.  

Audiopro s.r.o.

Lužná 591/4
160 00 Praha 6
Česká republika

© 2013 Audiopro s.r.o. Všechna práva vyhrazena.