Polk Audio

Polk Audio představuje novou řadu Hi-Res reprosoustav Signature

Společnost Polk Audio, cenami ověnčený výrobce špičkových audio zařízení s více než 40letými zkušenostmi s vývojem a konstrukcí v oblasti audio technologií, oznámila na veletrhu CEIDA 2016 (konaném v americkém Dallasu ve dnech 15. - 17. 9.2016) uvedení svých nových reprosoustav řady Signature.

Jedná se o soubor podlahových sloupových, centrálních a regálových reproduktorů, které v sobě kombinují naprosto bezkonkurenční cenu a technologie použité v předních domácích poslechových systémech Polk Audio Monitor, RtiA a LSiM. Jako první produkt firemního portfolia se tato řada vyznačuje certifikací Hi-Res, které navíc sekundují exkluzivní bassreflexová technologie Power Port® a design splňující nároky moderních interiérů. Zřejmě není nutné pochybovat o tom, že tyto reprosoustavy poskytují uživateli skvělou zkušenost a zážitek ze sledování filmů a poslechu hudby.

Nová řada se skládá ze sloupových reprosoustav S60, S55 a S50, z centrů S35 a S30, a regálových reprosoustav S20, S15 a S10.

Řada Signature je dokonalým ztělesněním důvodů, pro které byla společnost Polk Audio, jakožto americký výrobce hi-fi systémů, v minulosti tak dobře hodnocena. Abychom vyšli vstříc i dnešním hi-fi nadšencům, současně s těmito přednostmi přinášíme i zcela nové estetické zpracování a moderní technologie,“ říká Michael Greco, zástupce společnosti Sound United. „I přes to, že se naše značka v posledních letech pustila také do nových oblastí domácího kina, včetně bezdrátových soundbarů a periferií, nikdy jsme neztratili ze zřetele naše hlavní odběratele. Řada Signature Series byla vyrobena pro posluchače, kteří milují audio komponenty krásného vzhledu, neuvěřitelné hlasitosti a úchvatného zvukového podání s hlubokými basy a extrémní přesností.“

Nové reprosoustavy se pyšní ozvučnicemi z MDF v designu černěného ořechového dřeva, jejichž modernizovaný design akcentují dokonalé křivky. Výsledkem je výrazný a stylový vzhled, který se skvěle hodí do jakékoliv místnosti. Sloupové, regálové i centrální reprosoustavy – to vše jsou komponenty, které mají na svědomí dokonale pohlcující zážitek z vašeho domácího kina, a to především díky vyváženému a preciznímu zvukovému podání. Zástupci společnosti Polk Audio využili při vývoji řady Signature patentovanou technologii s označením „Dynamic Balance Technology Driver Design“, která jim umožnila provést elektro-akustickou a mechanickou analýzu každého reproduktoru a na základě výsledků použít ty nejvhodnější materiály i geometrii, a vyhnout se tak jevům, které snižují výkon měničů. Díky této technologii, jak již bylo několikrát řečeno, se podařilo soustavy Signature vybavit reproduktory a tweetery s až extrémně přesným zvukovým podáním. Kromě toho v sobě nové modely integrují také populární technologii Power Port – speciálně řešený bassreflex pro hladký přechod proudění vzduchu z reprosoustavy do poslechového prostoru, který eliminuje turbulence a zkreslení, díky čemuž je dosaženo výraznějšího a muzikálnějšího podání basových složek signálu.

Zvuk, kerý vás zvedne ze židle

Při zachování všech prvků, které milují fanoušci klasických systémů Polk Audio, sloupová reprosoustava a zároveň vlajková loď řady Signature – model S60 – nabízí celou řadu funkcí, které z ní v dané cenové hladině dělají jeden z nejlépe znějících poslechových systémů. Tato certifikovaná reprosoustava se vyznačuje 1“ výškovými reproduktory s frekvenčním rozsahem sahajícím až k hranici 40 kHz, díky kterému je možné přehrávat i soubory v současném ultra vysokém rozlišení. Zakřivené tvary ozvučnic a pokročilá konstrukce reproduktorů pomáhají rozšířit i nízkofrekvenční odezvu, snižují rezonanční vlastnosti a podporují lepší rozptyl frekvencí středového pásma, které přispívá k vynikající čitelnosti zpěvu a hudebních nástrojů. Mode S60 využívá tři 6,5“ propylenové membrány vyztužené slídou s butyl gumovým závěsem, masivní konstrukci magnetů a středící membrány z vláken Conex. Všechny tyto prvky přispívají k vysoké účinnosti reproduktorů, čistému podání basů, k lepší linearitě, nízkému zkreslení a výraznější odolnosti. Sloupové reprosoustavy Signature Series se souhrnně vyznačují také patentovaným systémem Power Port, který má na svědomí nejen hladký přechod vzduchového proudění do poslechového prostoru, ale také eliminaci turbulencí a zkreslení, což má za následek výraznější a muzikálnější podání basových složek signálu.

Nabídku sloupových reprosoustav řady Signature tvoří také modely S55 a S50. Oba dva nabízejí stejně úchvatný poslech, jako vlajková loď S60 s tím, že model S55 se vyznačuje dvěma 6,5“ středovými reproduktory a S55 dvěma 5,25“ měniči. Všechny reprosoustavy  pracují výborně dokonce i s méně výkonnými zesilovači či receivery. To samé platí i pro situace, kdy je bude uživatel chtít propojit s nejnovějšími digitálními procesory, nebo naopak se svým vintage vybavením – v obou případech se dočká prostorného, jasného a realistického zvukového podání. Mezi dalšími vlastnostmi těchto sloupových reprosoustav naleznete speciální patentované dvou-pásmové (S60 a S55) a tří-pásmové (S50) výhybky umožňující živější zvuk, super-tenké magnetické mřížky s „nulovou difrakcí“, a také pozlacený konektor s pěti způsoby zapojení. Dobře vyhlížející ozvučnice těchto reprosoustav se mohou pochlubit silnou, pevnou a akusticky inertní MDF konstrukcí.

Krystalicky čisté středové kanály

Centrální reprosoustavy Polk Audio S35 a S30 jsou vhodným a nenápadným řešením pro domácí kina (včetně nejnovějších systémů) a při sledování filmů a poslechu hudby zajišťují uživateli čistý a plný zvuk. Tenká konstrukce – v případě modelu S35 dokonce s výškou pouze 4 palce – dělá z těchto reprosoustav perfektní doplněk většiny štíhlých televizorů. Oba dva modely se vyznačují jedním 1“ výškovým reproduktorem pro jiskřivé a čisté podání vysokých frekvencí a šesti 3" slídou vyztuženými membránami (model S35) a dvou 5,25“ reproduktorů (model S30). Tak jako ostatní modely Polk Audio – i tyto centrální reprosoustavy pracují s technologií Dual Power Port, která má na svědomí větší rozsah v basovém pásmu a zvýšení basové odezvy až o 3 dB (v porovnání s tradičním bassreflexem). Podobně jako sloupové reprosoustavy vykazují modely S35 a S30 vysokou citlivost a účinnou funkčnost se všemi receivery. Oba dva typy rovněž nabízejí super-tenké magnetické mřížky s „nulovou difrakcí“ a pozlacený konektor s pěti způsoby zapojení. Kromě výše uvedených vlastností je vhodné uvést, že model S35 lze použít v pozici levého, centrálního nebo pravého reproduktoru (L/C/R). Díky montážním keyhole slotům je možné jej umístit na zeď, a sice jak v horizontální, tak ve vertikální poloze.

Velký "regálový" zvuk

Skvěle vypadající regálové reprosoustavy S20 a S15 přicházejí se záměrem zprostředkovat posluchači každý detail zvukové stopy u filmu či hudebního díla. Jedná se o reproduktory, které jsou ideálním článkem surroundových soustav domácích kin v konfiguracích 5.1, 7.1 a 9.1 a vyznačují se jedním 1“ výškovým reproduktorem a slídou vyztuženými polypropylenovými membránami ve velikostech 6,5“ (model S20) a 5.25“ (S15). Prověřená technologie Power Port pro autentické podání basů, precizně vyladěné spojení reproduktorů a tweeterů, dvou-pásmové výhybky a snadný způsob zavěšení na stěnu – to vše činí z regálových reprosoustav Signature nejen ideální komponent výkonného domácího kina, ale také monitor vhodný pro samostatné použití.

Rozsáhlý surround

S10 jsou skvělým doplňkem pro jakýkoliv více-kanálový systém domácího kina. Tyto kompaktní surroundové reproduktory se vyznačují jedním 1“  tweeterem a jedním 4" reproduktorem. Také surroundové modely S10 disponují technologií Power Port pro zvýšenou odezvu v basovém pásmu, dvou-pásmovou výhybkou a vzhledovým vyladěním k podlahovým a regálovým reprosoustavám řady Signature. Díky vestavěným montážním keyhole slotům je možné tyto reproduktory snadno umístit na zeď.

Na trhu se tato novinky objeví ve 4.Q 2016.

  • Nabídka Polk Audio produktů v našem e-shopu kreatek.cz  ZDE.
  • Polk Audio v našem produktovém katalogu ZDE.Audiopro s.r.o.

Lužná 591/4
160 00 Praha 6
Česká republika

© 2013 Audiopro s.r.o. Všechna práva vyhrazena.