Electro-Voice

EVC Series s novým typem technologie – Variable Intensity – pro optimální zvukové pokrytí

Modelová řada EVC Series je novinkou v rodině instalačních reproduktorů Electro-Voice EV-Innovation. Reprezentována je reproboxem EVC-1122-VI (Variable Intensity), který pracuje s novým typem technologie, jež má za úkol zajistit optimální zvukové pokrytí.

Dvoupásmový EVC-1122-VI je konkrétně konstruován tak, aby pokryl vymezenou poslechovou plochu ve tvaru obdélníku, a sice s téměř žádnými změnami v kvalitě zvuku a jen s minimálními odchylkami v úrovni hlasitosti v oblasti od prvního až po posledního diváka či posluchače.

Vysoko-frekvenční sekce modelu EVC-1122-VI je tvořena 1 1/4“ kompresním driverem s titanovou membránou, který v kombinaci s jedinečným typem vlnovodu, propůjčuje jednomu reproboxu funkcionalitu horny s dlouhým (long-throw) i krátkým (short-throw) „dostřelem“. 

M
ontážní úhel basového reproduktoru a dolů směřující asymetrický vlnovod mají společně na svědomí rovnoměrné a zřetelné pokrytí obdélníkové oblasti publika jedním jediným reproduktorem.

Model VI využívá stejný typ 12“ wooferu, se kterým pracují i reproboxy EVC-1122. Liší se ovšem obvodem výhybky, konfigurací ozvučnice a vyladěním systému. Všechny komponenty jsou uloženy v kompaktním nizkoprofilovém     těle, které úhledně „vklouzne“ do stropů či rohů ozvučovaného prostoru.
Rozměry oblasti pokrytí jsou určeny výhradně montážní výškou a úhlem směřování reproduktoru. Zvukový výkon tohoto modelu byl výrazně vylepšen použitím nově upraveného reproduktoru a zcela nového typu vlnovodu (oba komponenty byly navrženy za pomocí nejnovějších akustických simulačních nástrojů, jako je např. Multiphysics). Díky tomu bude EVC-1122-VI dobře sloužit nejen jako systém pro působivou hudební reprodukci, ale také jako systém schopný přirozeného a zřetelného podání mluveného slova. 

Veškeré modely řady EVC jsou vyladěny tak, aby mohly být bez problémů použity i s dalšími systémy instalační série EV-Innovation ( EVA, EVF, EVH, EVU). Model EVC-1122-VI může být použit ve spojení s některým z uvedených typů, včetně dalších dvoupásmových systémů řady EVC. Je ovšem možné ho použít také jako samostatný full-range systém, a nebo v kombinaci se subwooferem EVC-1181S jako středo/výškový reprobox

.Všechny modely EVC jsou vybaveny špičkovou a mimořádně odolnou firemní povrchovou úpravou EV Coat (v černém a bílém provedení). Pro větší odolnost vůči přírodním vlivům jsou dostupné také vodě-odolné verze PI, které mají navíc ochranné mřížky z nerezové oceli,  hydrofobní (vodu odpuzující) tkaninu a speciální kryt pro ochranu vstupního terminálu

Za účelem provozu při 70/100 V je vstupní panel vybaven slotem pro montáž vysoce kvalitního transformátoru EV TK150 (podrobněji viz článek o automatické kompenzaci saturace transformátoru (ASC).

Řečeno ve zkratce, EVC-1122-VI je systémem jedinečné konstrukce, která nabízí efektivní řešení v jednom reproboxu pro každodenní „akustické výzvy".

Více o řadě EVC naleznete ZDE.


Audiopro s.r.o.

Lužná 591/4
160 00 Praha 6
Česká republika

© 2013 Audiopro s.r.o. Všechna práva vyhrazena.