Dynacord představil novou řadu špičkových zesilovačů IPX určenou pro fixní instalace | Audiopro s.r.o.

Dynacord

Dynacord představil novou řadu špičkových zesilovačů IPX určenou pro fixní instalace

Série IPX využívá několik patentovaných zesilovacích technologií vyvinutých zkušeným výzkumným týmem techniků společnosti Dynacord. Sestává ze tří čtyřkanálových modelů a jednoho osmikanálového modelu a nabízí výkon 5 kW, 10 kW nebo dokonce 20 kW z jediného zesilovače při využití všech kanálů. Díky vynikajícímu zvukovému přednesu, flexibilitě zapojení a spolehlivosti může řada zesilovačů IPX pokrýt široké spektrum náročných instalací od koncertních sálů, center umění, přes divadla a kostely až po složené ozvučovací systémy na stadionech a v zábavních parcích. K tomu připočítejme velké úspory energie díky novému režimu Dynacord Eco Rail a máme vynikající systém pro každou střední až velkou zvukovou aparaturu.

Vysoká instalační flexibilita a integrace sítě IP

Série IPX nabízí vysokou flexibilitu při rozmanitých způsobech instalace. Tu zajišťuje několik možností napájení s využitím patentované technologie VLD (Variable Load Drive) společnosti Dynacord, stejně jako nově vyvinuté paralelní a přemostěné paralelní provozní režimy. Technologie VLD (modely IPX 5:4 a IPX 10:8) umožňuje dosáhnout výstupního výkonu 1250 W na jeden kanál, který lze používat buď při 4 nebo 8 ohmech, nebo přes 70V nebo 100V vedení v režimu přímého buzení.  

Vzhledem k tomu, že technici instalující zvukové aparatury stále častěji využívají existující sítě v konstrukci budovy, opora v IP technologii často vede k rychlejší integraci systému a nižším nákladům za montáž, včetně nižší spotřeby kabelů a tedy k celkové úspoře finančních prostředků. Integrované rozhraní OMNEO s primárními a sekundárními porty umožňuje bezchybné použití osmi kanálů ze sítě Dante, zatímco vzdálené a kontrolní mechanismy běží přes protokol OCA (AES70), přístupný pro integraci třetích stran. Záložní možnosti představují glitch-free a RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol), které by měly vyhovět individuálním požadavkům a stávající infrastruktuře.

Pokročilé ovládání výkonu pro snížení nákladů a bezvadný výkon, dokonce i ve stížených podmínkách

Nová technologie Eco Rail, vyvinutá ve společnosti Dynacord, pomáhá snížit celkovou spotřebu energie až o polovinu a tím chrání životní prostředí a významně snižuje celkové náklady na provoz systému, přitom však vždy zachovává vysokou zvukovou kvalitu a provozní bezpečnost. Zesilovač a zdroj jsou plně ovládané digitálním signálovým procesorem, který bez přestání sleduje až 280 parametrů současně, aby bylo zajištěno, že i při ztížených provozních podmínkách, jako je například kolísání napětí v síti, se série Dynacord IPX nepřepne do ochranného režimu a nepřestane fungovat, ale naopak bude pracovat s nejvyšším  možným výkonem.

Nejdůmyslnější digitální zpracování signálu dostupné na trhu

Série IPX nabízí pokročilé digitální zpracování signálu s vysokým rozlišením při 96 kHz pro co nejvyšší výkon, interní konverzi z analogového na digitální signál s ultrakrátkou latencí a vynikající poměr signálu k šumu. Tři DSP bloky jsou rozděleny ke třem ovladačům - uživatelskému, skupinovému a reproduktorovému - přičemž každý z nich disponuje širokou škálou možností ekvalizace, zpoždění a hlasitosti a dokonce asymetrickými filtry, aby se systém dokázal přizpůsobit téměř jakémukoliv způsobu použití. Úplná vzdálená správa a řízení jsou dostupné přes výkonný software IRIS-Net a umožňují bezproblémové zapojení zesilovačů IPX jak do stávajících, tak do nových zvukových aparatur.

Přehled dostupných modelů*
 
IPX 5:4   (4 x 1250 W @ 4 Ω)
IPX 10:8 (8 x 1250 W @ 4 Ω)
IPX 10:4 (4 x 2500 W @ 4 Ω)
IPX 20:4 (4 x 5000 W @ 4 Ω) 
*měřeno při použití všech kanálů

  • O rozhraní OMNEO
OMNEO je strukturální přístup k připojování zařízení, která vyžadují výměnu informací, jako je třeba zvukový obsah nebo ovládání. Vychází z mnoha různých technologií včetně IP a otevřených veřejných norem a podporuje dnešní technologie, jako je například Dante společnosti Audinate, přitom však vyhovuje budoucím normám. OMNEO nabízí síťové řešení na profesionální úrovni, které poskytuje vzájemnou součinnost, unikátní funkce pro jednodušší instalaci, lepší výkon a větší škálovatelnost než jakákoli jiná IP nabídka na trhu.


  • Přehled produktů Dynacord na našem e-shopu: kreatek.cz

Audiopro s.r.o.

Lužná 591/4
160 00 Praha 6
Česká republika

© 2013 Audiopro s.r.o. Všechna práva vyhrazena.