DPA Microphones | Audiopro s.r.o.

DPA Microphones

Firmu DPA Microphones založili v roce 1992 v Dánsku pánové Morten Stove a Ole Brosted Sorensen jako dcečinou společnost firmy Brüel & Kjaer. Měřící technika a hlavně mikrofony značky Brüel & Kjaer se totiž díky přesnému a věrnému podání zvuku začaly používat i v nahrávacích studiích a firma DPA byla založena proto, aby rošířila výrobní řadu mikrofonů pro studiové použití o další typy a zajistila vhodné příslušenství (což byly věci, kterými se v B&K doposud nechtěli zabývat). Za tímto účelem byli z Brüel & Kjaer do DPA uvolněni Morten Stove coby finanční ředitel a původní šéf vývoje mikrofonů B&K, pan Ole Brosted Sorensen. 

Základní filozofií společnosti DPA Microphones bylo, a do dnes zůstává, nabízet zvukovým mistrům a technikům nekompromisní profesionální řešení v podobě mikrofonů excelentních kvalit a samozřejmě bohatého příslušenství. Výsledkém dlouhého a pečlivého vývoje a testování v praxi (v DPA mají vlastní testovací nahrávací studio přímo v budově) je současná nabídka standardních, velkomembránových, kompaktních a miniaturních mikrofonů. Mezi produkty této firmy ale nalezneme ale i taková unikátní řešení, jakým je Hydrophon (mikrofon pod vodu), nebo dešti odolná protivětrná ochrana Windpac. Důvodem fenomenálního úspěchu firmy je ale nejen excelentní kvalita a „dotaženost“ jejích výrobků, ale také ochota a pružnost dodávek, flexibilita výroby a vynikající technická podpora. Jako chvályhodné oceňují zvukaři z celého světa také snahu společnosti vzdělávat své zákazníky, která stojí za projektem „Mikrofonní univerzita“ (viz. web DPA), a také snahy o standardizování technických specifikací.

Společnost DPA Microphones, slaví v roce 2017 25 let působení ve svém oboru. Během posledního čtvrtstoletí bylo jejím cílem dodávat zákazníkům za každých okolností ty nejlepší možné mikrofony pro všechny oblasti trhu, kam patří mimo jiné živý zvuk, instalace, nahrávání, divadlo a televizní a rozhlasové přenosy. Během projektové fáze společnost DPA nic neponechává náhodě. Zrovna tak na ničem nesleví v průběhu výroby, která probíhá ve vlastní továrně v Dánsku. A právě díky tomu jsou výrobky značky DPA proslulé po celém světě svou výjimečnou srozumitelností a transparentností, bezkonkurenčními technickými parametry, výjimečnou spolehlivostí a zejména čistým, nezabarveným a nezkresleným zvukem.

celý text

Audiopro s.r.o.

Lužná 591/4
160 00 Praha 6
Česká republika

© 2013 Audiopro s.r.o. Všechna práva vyhrazena.