Clear-Com

Clear-Com uvádí propojovací IP karty E-IPA pro interkomové systémy Eclipse HX

Během veletrhu NAB 2018 společnost Clear-Com® představila nový typ „audio-and-intercom-over-IP“ karet s vysokým počtem portů. Nově uváděná karta nese označení E-IPA a je určena pro digitální maticové interkomy řady Eclipse HX. 

Karta typu E-IPA, která nativně podporuje protokol AES67 a připravena je též na standard SMPTE2110-30, dokáže při nízké latenci a veliké šířce pásma zajistit přenos až 64 portů. Určena je nejen pro spolupráci se stávajícími a novými produkty Clear-Com, které využívají IP přenos, ale také pro provoz se zařízeními s podporou síťového standardu AES67.

Systémy Clear-Com Eclipse HX Median a Omega dokáží s účastí tohoto nového typu karty poskytnout uživateli až 256 IP portů, což z nich dělá „nejobsazenější“ interkomové systémy pro odbavení komunikačních nároků na trhu.

Karty E-IPA přicházejí na trh ve variantách s 16, 32, 48 a 64 porty a jsou kompatibilní se systémy Eclipse HX-Delta, Median a Omega. Zatímco Eclipse HX-Delta je schopen hostit nejvíce tři karty E-IPA, interkomy Median a Omega v sobě dokáží „ubytovat“ až čtyři. Díky tomu může uživatel s jejich pomocí vytvořit extrémně hustou síť s bohatými možnostmi propojení. Ve srovnání s jinými současnými systémy, které pracují s přenosem typu „audio/intercom-over-IP“, mohou uživatelé Eclipse HX mnohem více optimalizovat své investice do interkomového systému a „ušetřené“ sloty systémových karet využít pro další potřeby propojení. 

Karta typu E-IPA nativně podporuje technický standard AES67 a připravena je také na SMPTE2110-30. Systémy Eclipse HX, vybavené kartami E-IPA, nyní mohou snadno komunikovat se zařízeními s nativní podporou AES67. Jako příklad lze uvést vlajkovou loď společnosti Clear-Com – bezdrátový interkomový systém FreeSpeak II, který  pracuje se zcela novými bezdrátovými vysílači IP Wireless Transceiver (IPT). S možností obsadit až 64 IP portů je jedna jediná karta E-IPA schopna přes IP sítě s podporou AES67 odbavit až 64 těchto vysílačů a 64 bezdrátových beltpacků FreeSpeak II.  

Podle slov viceprezidenta produktového managementu společnosti Clear-Com, Simona Browneho, představuje E-IPA první ze dvou novinek v oblasti IP řešení“.

„Během uplynulých deseti let jsme vytrvale hájili své vedoucí postavení v oblasti IP přenosu, kde jsme dokázali uživatelům interkomových systémů nabídnout celou řadu řešení pro splnění jejich jednoduchých i obtížných požadavků na komunikaci. Uvedení karty typu IVC-32IP, rozhraní řady LQ či aplikace Agent-IC, vedlo nejen ke zvětšení dosahu našich uživatelů, ale také k propojení starších a moderních interkomových systémů. I s ohledem na letošní oslavy 50. výročí vzniku naší společnosti jsme vstupem do nové vývojové etapy IP řešení nadšeni. Stále totiž pokračujeme ve vytváření našeho odkazu, a tím je poskytování inovativních interkomových systémů, které dokáží spojovat lidi takříkajíc v reálném čase.“  

  •  Více o interkomech společnosti Clear-Com ZDE.

Audiopro s.r.o.

Lužná 591/4
160 00 Praha 6
Česká republika

© 2013 Audiopro s.r.o. Všechna práva vyhrazena.