Cambridge Sound Management | Audiopro s.r.o.

Cambridge Sound Management

Cambridge Sound Management (CSM) 

CSM je technologická společnost orientovaná na zvukový a akustický komfort v nejrůznějších komerčních i průmyslových prostorách a institucích. Je tvůrcem a dodavatelem technologie tzv.Sound Maskingu (maskování zvuku).

Systém Qt® Quiet Technology pro maskování zvuku nabízí inovativní, jednoduché a inteligentně navržené řešení problémů se soukromím a rozptylováním akustickými podněty. Qt Quiet Technology spojuje vynikající zvukové parametry, jednoduchou instalaci s minimálními zásahy i přijatelnou cenu. Qt systems má při pokrytí plochy 16 723 m2 nižší spotřebu než 40 W žárovka, je specifikována jako GreenSpec a může přispět k vaší certifikaci LEED. 

K čemu a proč potřebujete Sound Masking?

  • Protože zvukové rušivé podněty dokážou zaměstnance přivádět k šílenství, odvádějí jejich pozornost, soustředění.
  • Protože neustálé vyrušování snižuje produktivitu zaměstnanců, což stojí peníze. 
  • Protože citlivé informace se  mohou  (i za zavřenými dveřmi) dostat během komunikace k nechtěným uším, tomuto úniku pak nejste schopni zabránit. 
  •  Protože  např. v restauraci, bance nebo u lékaře či veřejných  prostorách obecně nechceme být posloucháni nebo naopak, nechceme být rušeni komunikací u vedlejšiho stolu/přepážky,....
Většina dnešních kanceláří využívá více prostor typu open space či menších, ale často sdílených pracovišť. Používá se méně materiálů pohlcujících zvuk, jako například menší nebo často chybějící přepážky, tvrdé nebo skleněné stěny a tenčí stěny i dveře. To vytváří akustické podmínky, které negativně ovlivňují zaměstnance z pohledu jejich soukromí.  Cenově výhodné řešení maskování zvuku  Qt Pro™ Sound Masking je dostupné a účinné řešení pro různorodé organizace ve všech oborech podnikání, které dbají na ochranu soukromí, komunikace a chtějí přispět k lepším pracovním podmínkám. 


Jak pracuje Sound Masking?

Do požadovaného prostoru je vysílán uniformní zvuk (šum), který brzy přestáváte vnímat. Má podobný charakter jako zvuk větru, upravený do pásma lidské řeči tak, aby maskoval zvuk probíhajících hovorů. Srdcem QtPro™ Sound Maskingu je patentovaná direct-field Quiet Technology od CSM. Malé zvukové projektory Qt™ - tzv. Emitory jsou umístěny u stropu a poskytují pokrytí v rozsahu 180°.  

Kde se tato technologie používá? 

Společnosti: otevřené kanceláře, soukromé kanceláře, konferenční sály, jednací místnosti
Zdravotnictví: čekárny, přijímací recepce, lékárny,... 
Služby: ubytovací a restaurační zařízení, pokoje pro hosty, haly, wellness,...
Vládní a soudní budovy: zabezpečené oblasti, soudní dvory, kanceláře
Technologie: laboratoře, sdílené prostory, studia 
Finančnictví: banky, call centra 
Vzdělávání: výzkumné laboratoře, studentská centra, knihovny 
Další místa: kostely, konferenční centra, letištní haly,... 


CSM má na poli akustiky vynikající historii jakožto následník vysoce uznávané skupiny akustických konzultantů - Bolt, Beranek a Newman – která byla založena v roce 1948. Tato skupina legendárních akustiků získala cenu Honor Award od Institutu amerických architektů, neboť: “…vytvořili povědomí o akustických faktorech při konstrukci budov… a tvořili řešení, vycházející z vědeckých principů, které dokázali propojit s architektonickou a uměleckou stránkou.”
celý text

Audiopro s.r.o.

Lužná 591/4
160 00 Praha 6
Česká republika

© 2013 Audiopro s.r.o. Všechna práva vyhrazena.